Atrakcje

Czym byłby konwent bez możliwości wygrania nagród? Nie zastanawiamy się nad tym pytaniem, ponieważ na Beboku planujemy organizację kilku konkursów. Lista planowanych atrakcji będzie znajdowała się poniżej.
Jeżeli chciałbyś zgłosić się do poprowadzenia punktu programu zajrzyj do zakładki "Informacje". Znajdziesz tam rady jak poinformować Organizatorów o planowanej atrakcji.

Larp "Kontener A"

"Kontener A" to legenda. Mało kto słyszał o tym ośrodku, a o jego przeznaczeniu krąży milion plotek, każda i żadna z nich może być prawdziwa. Co zrobisz, kiedy okaże się, że właśnie Ty do niego trafisz?


"Kontener A" to legenda - także wśród larpów. GRART zaprasza do udziału w wyjątkowej rozgrywce, w której każdy może wziąć udział tylko raz! Dedykując grę akcji Noga dla Soni zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywce organizowanej charytatywnie - taka okazja prędko się nie powtórzy!

Zapisy na udział w larpie będą prowadzone w niedzielę od 10:00. Start "Kontenera A" planowany jest około godziny 12:00.


Eliminacje do Mistrzostw Polski w Marco Polo

Jedną z moich największych pasji (oprócz gier fabularnych i planszowych oczywiście!) są podróże. Lubię podróżować dorożkami, konno, automobilami a nawet sterowcami. Wyobrażam sobie wtedy, że jestem niczym Marco Polo przemierzający Jedwabny Szlak...

Chciałbym się podzielić takimi doznaniami również z Wami, dlatego zapraszam na Turniej eliminacji Mistrzostw Polski w grze Marco Polo, który odbędzie się w niedzielę, 12 listopada!
W grze wcielicie się w weneckiego kupca podróżującego z Europy do Azji. Po drodze będziecie handlować towarami, zawierać kontrakty handlowe oraz korzystać z dobrodziejstw miast, w których się znajdziecie - a to wszystko, aby okazać się najlepiej prosperującym kupcem!

Dziękuję serdecznie wydawnictwu Albi za możliwość organizacji eliminacji i okazane wsparcie.


Eliminacje Mistrzostw Polski Neuroshima Hex

Wystawę Bebok '17 otoczyło swoją opieką Portal Games - wydawnictwo gier planszowych z nieodległych Gliwic. Dzięki temu mecenatowi
dla najbardziej krewkich gości przygotowujemy rywalizację Neuroshima Hex. Zawody te wyłonią natomiast śmiałka, który w styczniu przyszłego roku reprezentować będzie mnie, Beboka, w zmaganiach z najlepszymi z całej Polski!


 
Potyczki Neuroshimy Hex rozpoczną się o godzinie 11:00 w sobotę, 11 listopada.

Turniej Gorączki Podziemnej Mocy

Wiecie, co jest lepszego od wcielenia się w dzielnego bohatera heroicznie gromiącego hordy potworów?...
...
Wcielenie się w dwóch bohaterów jednocześnie i gromienie jeszcze większych hord potworów!
Zejdźcie do mrocznych podziemi i zmierzcie się z kolejnymi falami przebrzydłych monstrów oraz Władcą Podziemi albo jego Smokiem. Zbierajcie doświadczenie i ogołacajcie truchła wrogów ze złota. Niech niewidzialna ręka łomotu rzuci Was w sam wir tej straszliwej jatki! Niech Gorączka Podziemnej Mocy będzie z Wami! Bić albo nie bić? Oto jest pytanie! 
Prawdziwa przyjemność przychodzi po walce, kiedy zbieramy łupy, a za zdobyte doświadczenie awansujemy naszych bohaterów zwiększając ich zdolności.
Wygra oczywiście najbogatszy, ale nawet jeśli zakończycie grę bez fury złota, to na pewno wzbogacicie się o dobre kilkanaście minut niesamowitych emocji i gromkiego śmiechu.

Turniej Gorączki Podziemnej Mocy planowany jest na sobotę, godz. 14:00.

Turniej Molkky
Wraz z wydawnictwem Tactic zapraszamy Państwa do tej szlachetnej, ale dostarczającej wiele radości rozrywki. W niedzielę, 12 listopada, około godziny 11:00 zostanie rozegrany turniej o tytuł Mistrza Konwentu. Nie musimy chyba wspominać, że laureaci zostaną odpowiednio wynagrodzeni.


Turniej Nmbr9!Gra jest prawdziwą gimnastyką dla umysłu. Prostota zasad, czyli dokładanie kolejnych żetonów cyfr do naszej konstrukcji, miesza się tutaj z delikatną losowością i szacowaniu następnych ruchów. Wygramy tylko wtedy, gdy będziemy planować lepiej od przeciwników.

Turniej Nmbr9 odbędzie się w niedzielę około godziny 14:00.
Za organizację i nagrody dziękuję wydawnictwu G3 oraz Planszopernikowi!

 
Turniej Timeline: Polska

Jak zapewne zauważyliście, nasze wydarzenie rozpoczyna się 11 listopada, a termin ten przypada w ważne narodowe święto - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Gorąco zachęcamy do należytego upamiętnienia tej rocznicy.
Timeline to gra, w której należy poprawnie typować kolejność chronologiczną wydarzeń przedstawionych na kartach. Timeline: Polska jest naszą rodzimą wersją tematyczną - zawiera daty związane z historią Polski, sławnymi rodakami oraz wynalazkami. Każda partia w Timeline pokazuję, że nauka historii jest fascynująca, zaś gracze poznają wydarzenia, z których możemy być, jako Polacy, bardzo dumni.
Na turniej zapraszamy w sobotę, 11 listopada. Za nagrody dla zwycięzców serdecznie dziękujemy wydawcy gry -  firmie Rebel!
 
Turnieje w gry Imionki oraz Sherlock

 

Imionki to świetna zabawa dla najmłodszych. W grze wymyślamy imiona dla bajkowych stworzeń i staramy się jak najlepiej je zapamiętać, ponieważ punkty zdobędzie tylko ten, kto pierwszy poda prawidłową nazwę Imionka. Do gry zapraszamy najmłodszych uczestników. Oczywiście na najlepszych czekają wspaniałe nagrody!
Z kolei starszym proponujemy wcielenie się w słynnego detektywa i rozwiązywanie zagadek rodem z najmroczniejszego kryminału. Sherlock to szybka gra dedukcyjna, w której zbieramy poszlaki, aby prawidłowo wskazać przestępcę jako pierwsi spośród graczy. Mimo swojej prostoty, każde rozdanie zapewnia doskonałe rozruszanie szarych komórek.
 

Antykwariat gier używanych 
Prezentacje i quizy o grach wydawnictwa Egmont

Wystawa to nie tylko okazja do obejrzenia i wypróbowania ciekawych rozrywek, ale również szansa na zakup oraz sprzedaż gier w profesjonalnym Antykwariacie. Za organizację wspomnianego miejsca odpowiada Przy Planszy - grupa hobbystów-entuzjastów z Katowic. Niektórzy z Państwa mieli już okazję poznać ich na wcześniejszych edycjach naszej wystawy, zaś nieobecnych zapraszamy do nadrobienia tej wiedzy.
 
Dla usprawnienia działania Antykwariatu, proszę zapoznać się z takim formularzem. Można sporządzić go wcześniej, można wypełnić go również na miejscu - wszystko dla Państwa wygody. 

Ponadto, Przy Planszy zaprezentuje najnowsze wydruki wydawnictwa Egmont: Ewolucję, Ryzyk Fizyk, Torres oraz Ubongo. Zaś wszystkich, którzy zaznajomią się z prezentacjami zapraszamy na quizy wiedzy o tych tytułach. O godzinie 17:00, zarówno w sobotę, jak w niedzielę, uczestnikom zostaną ogłoszone pytania konkursowe. Najszybsi, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi zdobędą nagrody rzeczowe.


Prezentacje Thistroy Games

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że gościć będziemy Pana Michała z wydawnictwa Thistroy Games.


Dżentelmen ten zaprezentuje swoje najnowsze projekty - A4 Quest oraz Pocket Mars. Będą mogli Państwo także podpytać go o jego plany na najbliższe wynalazki.

Prezentacja gry Scythe
 
Popioły po Wielkiej Wojnie wciąż pokrywają całunem śnieg w Europii roku 1920
 
Kapitalistyczne miasto-państwo znane po prostu jako „Fabryka”, które było siłą napędową wojny dzięki produkowanym przez siebie mechom, zatrzasnęło swe podwoje. Przyciągnęło to uwagę pobliskich krajów.
Na małym, choć niezwykle pożądanym terenie zebrali się przedstawiciele pięciu frakcji. Kto zyska chwałę i fortunę, tworząc swoje imperium jako przywódca Wschodniej Europii?
Na Beboku planujemy zaprezentować i wytłumaczyć zasady gry Scythe, której autorem jest Jamey Steigmaier, a ilustracje do gry wykonał Jakub Różalski. Gra Scythe została wydana za pomocą finansowania społecznościowego na platformie Kickstarter. Zebrała 1,8 mln dolarów, a jej wydanie wsparło prawie 18 tysięcy osób. Za polskie wydanie gry odpowiada wydawnictwo PHALANX GAMES.