O Beboku

"Bebok to nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon słowiański. W wierzeniach ludowych na Górnym Śląsku Bebok mieszka w okolicach ludzkich zabudowań. Spotkać go można w zakazanych, niedostępnych miejscach gdzie nie powinny chodzić dzieci. Znak rozpoznawczy Beboka to wielki pysk, ostre zęby i owłosione kopyta. Beboka podejrzewa się o porywanie do brudnego worka niegrzecznych dzieci, które nie słuchają rodziców. Niektóre agresywniejsze Beboki dodatkowo tłuką dzieci kijem. Aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców."

Bebok - święto gier planszowych to wydarzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Umożliwiamy uczestnikom spędzenia kilku godzin na aktywnym graniu w gry planszowe.

Bebok to imprezy dla fanów fantastyki, gier fabularnych i planszowych. Do tej pory zorganizowaliśmy osiem edycji konwentu Bebok - śląskie dni z grami fabularnymi oraz planszowymi wraz z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w Bytomiu, a także cztery edycje specjalne we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bobrownikach. Współpracujemy z wieloma podmiotami - grupami fanów, portalami tematycznymi, wydawnictwami oraz lokalnymi firmami. Wspieramy też szkoły i inne ośrodki edukacyjne.Data i miejsce:

Nasze wydarzenie odbędzie się 11 grudnia 2021 roku w Domu Kultury w Siemoni przy ul. 1-go Maja 3. W zakładce Dojazd znajdziesz informacje, które pomogą Ci dotrzeć na imprezę! Bebok odbywa się w godz. 10:00-16:00.

Impreza ma charakter otwarty. Prosimy, aby dzieci przebywały  na terenie konwentu wyłącznie pod opieką dorosłych!


Koszt uczestnictwa:

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.