piątek, 24 sierpnia 2018

Bebok po raz trzeci w Siemoni

"Bebok to nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon słowiański. W wierzeniach ludowych na Górnym Śląsku Bebok mieszka w okolicach ludzkich zabudowań. Spotkać go można w zakazanych, niedostępnych miejscach gdzie nie powinny chodzić dzieci. Znak rozpoznawczy Beboka to wielki pysk, ostre zęby i owłosione kopyta. Beboka podejrzewa się o porywanie do brudnego worka niegrzecznych dzieci, które nie słuchają rodziców. Niektóre agresywniejsze Beboki dodatkowo tłuką dzieci kijem. Aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców..."

Bebok - edycja specjalna to jednodniowa impreza z grami planszowymi. Każdy z Was może po prostu odwiedzić konwent, skorzystać z wypożyczalni planszówek i zagrać w wybraną przez siebie grę!


Bebok to święto fanów gier planszowych. Do tej pory wraz z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w Bytomiu zorganizowaliśmy osiem edycji Beboka, zaś dzięki dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Bobrownikach zorganizowaliśmy dwie edycje specjalne w Bibliotece Publicznej w Siemoni oraz jedną w Domu Kultury w Sączowie. Najbliższa edycja będzie więc już dwunastym spotkaniem z Bebokiem! :)

Zapraszamy do uczestnictwa! Przyjdź i graj, ile tylko starczy Ci sił!

Data i miejsce:

Bebok - edycja specjalna odbędzie 15 września 2018 roku we wsi Siemonia, w województwie Śląskim (niedaleko lotniska Pyrzowice). Atrakcje Beboka będą zlokalizowane w Domu Kultury w Siemoni, znajdującym się przy ulicy 1-go Maja 3, 42-595 Siemonia.

Impreza będzie trwała 6 godzin, 10:00 - 16:00 w sobotę.

Koszt uczestnictwa:

Uczestnictwo w imprezie jest darmowe.

Kontakt:

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: bebok.bytom[at]gmail.com