piątek, 10 listopada 2017

Z dziennika badacza 10 XI '17

W mojej Wypożyczalni znajdują się gry znane i lubiane - takie, po które sięgacie najchętniej. Zachęcam Was jednak do odkrywania także tych mniej popularnych tytułów. Co więcej, będziecie mieli także okazję spotkać autorów gier, porozmawiać o tym, jak tworzyć własną planszówkę a nawet przetestować ich najnowsze prototypy - w Games Roomie będzie miała bowiem miejsce Strefa Autorów!

Wśród prototypów znajdą Państwo takie tytuły, jak Odyssey, Aarrr!2, Epic Naval Battles, Bohaterowie z Harendell oraz Tajemnice Podziemnego Świata.Odyssey jest najnowszą grą Lupo Art Games. To kompozycja dwóch niezależnych gier, w których grający wykorzystują pamięć i spostrzegawczość.Warto zaznaczyć, że całość nie jest adresowana wyłącznie do dzieci. Liczne eksperymenty dowodzą, że Odyssey, choć prosta, jest wyzwaniem i przyjemnością również dla dorosłych. Autorami gry są Adam Kałuża i Przemek Dmytruszyński, zaś za przepiękne ilustracje odpowiada Alicja Kocurek.Aarrr! 2 to nowa edycja gry Przemka Dmytruszyńskiego, która pozwala na grę nawet czterech osób.

Życie pirata to nie bajka, ale świst kul, zapach prochu i słona woda na ustach nie są nikomu straszne! Kapitanowie będą mieli możliwość skorzystać z pomocy największego z morskich potworów - Krakena. Płonące kule oraz kule z długim lontem będą dla ich ofiar jeszcze większym utrapieniem, a w trakcie bitwy pojawią się inne okręty zwabione wizją łatwego łupu. Tylko jeden z graczy zostanie prawdziwym wilkiem morskim, ponieważ tylko jeden nie pójdzie na dno!
Epic Naval Battles to gra, w której odtworzysz epickie bitwy morskie II wojny światowej. Różnorodne jednostki (transportowce, fregaty, pola minowe, artyleria brzegowa, lotnictwo rozpoznawcze, znaczniki i flagi kontroli) pozwalają rozgrywać zarówno scenariusze ułożone w konsekwentną kampanię, jak i umożliwiają budowanie własnych scenerii. Karty Dowodzenia oraz Wydarzeń nadają grze wyjątkowej fabularyzacji. Koniecznie poproście Michała Meisera, aby pokazał Wam swoje "Statki"!
Bohaterowie z Harendell są już z nami drugi rok. Gra przechodzi kolejne metamorfozy i testy. Muszę przyznać, że zawsze, kiedy myślę, że Bohaterowie to świetny tytuł, Przemek Klimaj przychodzi z nowymi pomysłami i okazuje się, że może być jeszcze lepiej! Ale o co chodzi w grze? W wojnie o krainę Harendell ścierają się między sobą wrogie armie, w szeregach których znajdują się potężni bohaterowie. Herosi rozwijają swoje umiejętności oraz prowadzą wojsko w sam środek epickiej bitwy. Gra należy jednak do gatunku area control - klimatyczna przygoda jest tutaj okraszona solidną dawką strategicznego myślenia.Tajemnice Podziemnego Świata to przepięknie ilustrowana gra pani Magdaleny Śliwińskiej.Jesteś małym odkrywcą? Kolekcjonerem drogocennych kamieni, a może pospolitym rabusiem? Ważne, że masz chęć przygody i nieposkromioną wyobraźnię! Wybierz ulubionego pionka i odkrywaj tajemnice podziemnego świata!