poniedziałek, 31 października 2016

Bebok - edycja specjalna w Domu Kultury w Sączowie

"Bebok to nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon słowiański. W wierzeniach ludowych na Górnym Śląsku Bebok mieszka w okolicach ludzkich zabudowań. Spotkać go można w zakazanych, niedostępnych miejscach gdzie nie powinny chodzić dzieci. Znak rozpoznawczy Beboka to wielki pysk, ostre zęby i owłosione kopyta. Beboka podejrzewa się o porywanie do brudnego worka niegrzecznych dzieci, które nie słuchają rodziców. Niektóre agresywniejsze Beboki dodatkowo tłuką dzieci kijem. Aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców."

Bebok - edycja specjalna to jednodniowa impreza propagująca rozrywkę jaką są gry planszowe. Każdy z uczestników może przyjść na konwent i skorzystać z wypożyczalni nowoczesnych gier planszowych, a następnie zagrać w wybrany przez siebie produkt.

Na Beboku nie przewidziano prelekcji, gier LARP i innych pokazów. Bebok to święto fanów gier planszowych. W chwili obecnej udało się nam wypracować własną markę, która jest rozpoznawalna w Fandomie. Głównym celem organizacji Beboka jest stworzenie małej, lokalnej imprezy dla osób chcących poznać inne formy rozrywki i spędzania wolnego czasu. Do tej pory wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Bytomiu zorganizowaliśmy siedem edycji Beboka. Dzięki dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Bobrownikach zorganizowaliśmy dwie edycje imprezy w Bibliotece Publicznej w Siemoni.

Teraz przyszedł czas na powtórzenia imprezy w Domu Kultury w Sączowie.

Zapraszamy do uczestnictwa w imprezie! Przyjdź i graj ile tylko starczy Ci sił!

Data i miejsce:

Bebok - edycja specjalna odbędzie się 19 listopada 2016 roku we wsi Sączów, w województwie Śląskim (niedaleko lotniska Pyrzowice). Atrakcje Beboka będą zlokalizowane w Domu Kultury w Sączowie, znajdującym się przy ulicy Wolności 61a, 42-595 Sączów

Impreza będzie trwała 7 godzin, 10:00 - 17:00, w sobotę.

Koszt uczestnictwa:

Uczestnictwo w imprezie jest darmowe.

Kontakt:

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: bebok.bytom[at]gmail.com