czwartek, 8 września 2016

Dwa patronaty medialne

Z przyjemnością informujemy, iż patronat medialny nad Bebokiem objęły:


Świat Gier Planszowych

Głównym zadaniem ŚGP jest popularyzacja nowoczesnych gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że gry planszowe to forma rozrywki godna propagowania zarówno wśród dzieci i młodzieży (pozostają wówczas jednocześnie zabawą i narzędziem edukacyjnym), jak i wśród dorosłych (znakomita forma rozrywki w gronie rodziny, znajomych, itp.).

Do działań Świata Gier Planszowych należy przede wszystkim prezentowanie godnych uwagi gier. Odbywa się to w formie recenzji, prezentacji oraz artykułów przekrojowych. Osobnym polem działalności pisma jest propagowanie imprez i wydarzeń związanych z grami towarzyskimi. Ponadto Świat Gier Planszowych patronuje godnym polecenia tytułom.


http://www.swiatgierplanszowych.pl/ 


Przystanek Planszówka


Dawno, dawno temu…. a dokładniej w 2012 roku Pirat Cristobal i UncleLion rozpoczęli swoją przygodę z pisaniem bloga o planszówkach. Pirat (dawniej pod banderą „Pirat na planszy”) na morzach i oceanach testował i oceniał coraz to nowe planszowe łajby. UncleLion (dawniej na blogu Prosto z pudła)  jako sędzia Planszówkowego Systemu Sądownictwa przeprowadzał trzyczęsciowe procesy uwalniając gry z pudła.

W listopadzie 2013 roku obaj przystanęli… na Przystanku Planszówka, gdzie obecnie się znajdujecie. Choć już nie na morzach i nie  w salach sądowych, ciągle chcemy dzielić się z wami radością grania w gry planszowe i karciane. Przez ten czas rozpoczęliśmy współpracę z wieloma Wydawnictwami, sklepami i innymi serwisami. Tworzymy planszówkowe ebooki, recenzujemy cyfrowe wersje gier planszowych, rozpoczęliśmy współpracę ze studentami specjalności Gamedec: badanie i projektowanie gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. A to z całą pewnością nie koniec naszych pomysłów.