środa, 16 września 2015

Ogłoszenie

Drodzy Konwentowicze!

Mamy Wam do przekazania ważną wiadomość. Podjęliśmy decyzję, aby wstrzymać pracę nad kolejnymi edycjami konwentu Bebok. Najbliższa, jesienna edycja nie odbędzie się.

Prosimy żebyście zwrócili uwagę na to, iż wstrzymujemy kolejne edycje. Nie zamykamy projektu, nie ogłaszamy, że kończymy z Bebokiem i edycja wiosenna 2015 była ostatnią, z ostatnich. Wstrzymujemy prace i chcemy się podzielić z Wami powodami, które zadecydowały o podjęciu takich kroków. 

Bebok rozwijał się bardzo dobrze. Posiadanie takich wiernych fanów jak Wy to dla nas największy zaszczyt, lecz również poważne zobowiązanie. Ciągły wzrost liczby uczestników sprawił, że musimy zastanowić się nad dalszym kierunkiem, w którym zmierza impreza. Z małego, bardzo lokalnego i wręcz „domowego” wydarzenia staliśmy się imprezą, na którą przyjeżdżali ludzie z całego Śląska, a nawet Polski. Choć coraz liczniejsze grono uczestników nas cieszy, jest równocześnie coraz większym wyzwaniem, z którym musimy się mierzyć – zaczynając od warunków lokalowych czy systemu finansowania wydarzenia, poprzez utrzymanie, a następnie ciągłe podnoszenia jakości imprezy.

Stojąc przed organizacją kolejnego wydarzenia wiedzieliśmy, że poprzeczka zaczyna być podniesiona bardzo wysoko, a my nie chcemy przegrać. Jeżeli mamy coś robić, musimy wiedzieć, że temu podołamy na satysfakcjonującym nas poziomie.

Dodatkowo powinniście wiedzieć, że poprzednie edycje Beboka trochę nas zmęczyły. Każda impreza to minimum trzy miesiące bardzo intensywnych przygotowań. Przez ostatnie trzy lata, nie rozstawaliśmy się z Bebokiem, jednak teraz przyszedł czas na wakacje i regenerację sił.

Rozwiewając wątpliwości niektórych osób – nie pokłóciliśmy się wewnątrz grupy. Mamy się świetnie i nic nie wskazuje, żeby miało być inaczej. Jesteśmy kolegami i koleżankami, mamy wspólne pasje i żyjemy nimi. Nie brakuje nam chęci do pracy przy Beboku, pomysły zalewają nasze głowy, musimy tylko opracować plan rozwoju Beboka. Przystaniemy, zaczerpniemy oddechu, zregenerujemy bolące mięśnie i będziemy biec dalej.

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Koordynatorzy Beboka