środa, 19 listopada 2014

"Prosto z Essen" czyli prezentacje przyPlanszy

W październiku w niemieckim Essen odbyły się najbardziej prestiżowe targi gier planszowych - Spiel 2014. Blisko 600 (nie przesłyszeliście się, SZEŚĆSET!) gier miało swoją premierę na ogromnych stoiskach ich wydawnictw. PrzyPlanszy dokładnie śledziło targowe atrakcje i pod ich wpływem przygotowało dla naszego Games Roomu kolejne prezentacje.

Progress: Evolution of Technology
Sobota, 14:00 - 15:00

Progress to gra karciana o dokonywaniu odkryć naukowych. Gracze rywalizują między sobą o tytuł najbardziej rozwiniętej technologicznie cywilizacji. Progress prowadzi nas od starożytności przez średniowiecze i renesans aż do czasów rewolucji przemysłowej. Umiejętne zagrywanie kart oraz wysoka pozycja na ścieżkach Prestiżu, rozwoju populacji i armii to klucz do zwycięstwa!

Istanbul
Sobota, 17:00 - 18:30

Istanbul jest targowiskiem tętniącym życiem. Kupcy i ich pomocnicy uwijają się ze swoimi wozami pomiędzy straganami. Czy dostarczyć towary do pałacu Sułtana? A może sprzedać i kupić kryształy od pobliskiego jubilera? Czy lepiej już teraz rozbudować swój wóz, aby pomieścił więcej produktów? Wszystkie decyzje staną się łatwiejsze, kiedy Jacek odkryje przed Wami tajniki tego tureckiego bazaru.

Versailles
Niedziela, 12:30 - 13:30

- Pałac króla Ludwika XIV powinien być przestronny, aby król czuł się w nim swobodnie! - powiedział architekt.
- Pałac powinien być przestronny, ale i przytulny! - stwierdził drugi.
- Wnętrze pałacu winno być bogato zdobione, aby podkreślać królewską godność! - Wtrącił się trzeci architekt.
- Oczywiście, bogato zdobione, ale jednocześnie ukazywać szlachetność i skromność naszego władcy! - także czwarty architekt nie chciał pozostać na uboczu...

Budowa pałacu dla swojego ukochanego władcy nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza, gdy przeglądasz projekty sal i uświadamiasz sobie, że Twoi robotnicy ciągle nie przybyli z wymaganą ilością marmuru i drewna. Ci z przeszkolenia technologicznego także nie wrócili, a plotki głoszą, że król przybędzie wcześniej niż planowano. Na Twoje szczęście pozostali architekci, z pewnością mają podobne problemy.

Onward to Venus
Niedziela, 14:30 - 15:30

Poprowadź swoje imperium na podbój naszego układu słonecznego! Nie wydaje się to niedorzeczne dopóki nie wspomnę, że zbliża się koniec dziewiętnastego wieku! Obok pierwszych czołgów konstruujemy też pierwsze statki kosmiczne, na podbitych planetach dymią fabryki i przemysł zbrojeniowy działa pełną parą. I może nawet walka między Wielką Brytanią a Niemcami wyglądałaby podobnie jak znamy ją z lekcji historii, chyba że rzecz dzieje się na przykład na Merkurym. Lub dopóki nie dołączą do niej Marsjanie. Lub Wenusjanie. Lub Kosmiczni Piraci. Lub pradawna rasa Księżycowych Ludzi. A Księżycowi Ludzie mogą się nieźle wkurzyć... I podobno mają rakiety wycelowane w Ziemię... Cóż, gra Onward to Venus z pewnością zaskoczy nas jeszcze niejednym kosmicznym pomysłem.