niedziela, 19 października 2014

Ordinary Routine - policyjna sesja w Savage Worlds

Dzień: Sobota
Planowana godzina sesji: 10:00 [planowany czas trwania sesji >6 godzin]
Tytuł sesji: Ordinary Routine
System: Savage Worlds
Mistrz Gry: Bartosz "Qbista" Kubista
Liczba Graczy: 3-4
Znajomość systemu: dla początkujących
Charakter gry: realistyczna
Przedział wiekowy: (młodsi, niepełnoletni za zgodą rodziców, bez ograniczeń, tylko pełnoletni): preferowani gracze pełnoletni
Opis przygody:

Chicago, Des Plaines, 11/23/2014. Czwarty posterunek policji.
 
- Panowie, to będzie rutynowe zadanie.

Gdy podobne słowa padają z ust komisarza na porannej odprawie, każdy gliniarz czuje w kościach, że to będzie paskudny dzień. Jest coś takiego w niegroźnych telefonach zatroskanych staruszek, że każde "rutynowe zadanie", która zaczyna się od ściągnięcia kotka z drzewa kończy się krwawą strzelaniną z kolumbijczykami. Przynajmniej zazwyczaj... Bo dzisiaj wszystko pójdzie przecież gładko. Prawda?


Sesja policyjna. Gracze wcielają się w policjantów pracujących na co dzień w Chicago Police Department. Całość jest o tyle specyficzna, że fabułę przed sesją stworzą gracze - rzucając po jednym (dowolnym) słowie, do którego odniesienie będzie musiało pojawić się na sesji.

Sesja będzie nastawiona głównie na odgrywanie postaci, razem z ich tłem - poruszone zostaną wątki z życia osobistego każdego bohaterów (kłótnie z żoną i przygodni partnerzy), typowy dzień policjanta na służbie, wieczorna wyprawa do baru, w którym gliniarze nie płacą za drinki...

A potem coś się spierniczy. I to bardzo.

Sesja osadzona na systemie Savage Worlds - szybkie tworzenie postaci, intuicyjna mechanika, uniwersalność. Rzuty będą jednak sporadyczne, więc osoby nieznające systemu powinny się w nim bez problemu odnaleźć. Bohaterów będzie można stworzyć przed sesją.